نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب استان سمنان در حوزه راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی،تحققاین هدف را منوط به جذب سرمایه‌گذاران دانست و گفت: باید زمینه سرمایه‌گذاری توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در استان سمنان فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ابوالفضل حسن بیگی امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان سمنان که در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: استان سمنان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد که باید از آنها در راستای رشد و توسعه هر چه بیشتر استفاده شود.

وی به برخی از ظرفیت‌های مغفول مانده این استان اشاره کرد و گفت: عدم بهره‌گیری از فرصت‌ها موجبات توسعه‌نیافتگی را موجب شده است.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی به موقعیت خوب استان سمنان در حوزه راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت طلایی بیشترین استفاده را برد؛ چراکه راه‌اندازی این نیروگاه‌ها می‌تواند بستر توسعه هر چه بیشتر اقتصادی استان را فراهم کند.

حسن بیگی عنوان کرد: شهرستان دامغان از در بین دیگر شهرستان‌های استان موقعیت بسیار خوب و ظرفیت ویژه‌ای برای راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی دارد.

وی بیان داشت: لازم است در این زمینه با دقت نظر بیشتری باهدف رسیدگی به مطالبات و رفع موانع زمینه حضور سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با جدیت پیگیر رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در شهرستان دامغان هستیم.

به گزارش تسنیم، در این جلسه حول محور مشکلات شرکت چهار مس دامغان، درخواست شرکت سامان زیست ایرانیان برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی و بررسی درخواست شرکت هیربدان برای احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی بحث و بررسی شد.

انتهای پیام/ ع